نمایندگی زیمنس: ارتباط Online در محیط HW Config

ارسال شده در تاریخ: 31 خرداد 1396چاپ
اشتراک گذاری:
نمایندگی زیمنس: ارتباط Online در محیط HW Config
در محیط HW Config اتوماسیون صنعتی زیمنس نیز می توان ارتباط Online برقرار نمود و بر اساس آن وضعیت فعلی سخت افزار را مشاهده کرد. این عمل توسط منوی Station > Open Online و یا انتخاب گزینه ی       نمایندگی زیمنس ارتباط Online در محیط HW Config 1        در Toolbar مانند شکل زیر انجام می شود.نمایندگی زیمنس ارتباط Online در محیط HW Config 2در این صورت ، محیط HW Config نمایندگی زیمنس به صورت زیر دیده می شود :


نمایندگی زیمنس ارتباط Online در محیط HW Config 3
در این حالت ، در کنار المان های سخت افزاری مانند CPU ممکن است یکی از علامت های زیر ظاهر شود که نشان دهنده ی وضعیت فعلی آن می باشد.نمایندگی زیمنس ارتباط Online در محیط HW Config 4اگر در HW Config زیمنس که بصورت Online باز است. روی CPU در رک کلیک کنیم ، پنجره ای با نام Module Information باز می شود که اطلاعات آن همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید ، با حالت Offline متفاوت است.نمایندگی زیمنس ارتباط Online در محیط HW Config 5
این پنجره در Simatic Manager نمایندگی زیمنس نیز توسط منوی PLC > Module Information فعال میشود. جدول زیر ، به اختصار بخش های مختلف این پنجره را معرفی می نماید.نمایندگی زیمنس ارتباط Online در محیط HW Config 6برای بازگشت به حالت Offline اتوماسیون زیمنس لازم است از منوی Station > Open Offline را انتخاب کنید.

با عضویت در خبرنامه از آخرین مطالب مطلع شوید.