ارتباطات Online در اتوماسیون صنعتی زیمنس ایران

ارسال شده در تاریخ: 21 خرداد 1396چاپ
اشتراک گذاری:
ارتباطات Online در اتوماسیون صنعتی زیمنس ایران
انواع روش های ارتباط با PLC
در اتوماسیون زیمنس انتقال اطلاعات از کامپیوتر به PLC را Download و عکس آن ، یعنی انتقال اطلاعات از PLC به کامپیوتر را Upload می گویند.


ارتباطات Online در اتوماسیون صنعتی زیمنس ایران 1
 

در بدو امر ، حافظه ی PLC خالی بوده و لازم است اطلاعات به آن Download شود ، ولی در پروژه های اتوماسیون که طراح آن جدا از کاربر است و معمولاً اطلاعات قبلاً به PLC ارسال شده است ، کاربر قبل از هرگونه اقدامی لازم است عمل Upload را انجام داده و اطلاعات را به کامپیوتر منتقل نماید. پس از آن ، کاربر مبادرت به Download کردن یا ریست کردن حافظه PLC زیمنس می نماید.
اگر به منوهای HW Config , Simatic Manager و LAD/STL/FBD نگاهی بیندازیم ، می بینیم که در منوی PLC زیمنس آنها انتخاب Download و Upload وجود دارد. مانند شکل زیر :ارتباطات Online در اتوماسیون صنعتی زیمنس ایران 2
ارتباطات Online در اتوماسیون صنعتی زیمنس ایران 3باید توجه کنید که :
از داخل محیط LAD/STL/FBD فقط میتوانیم همان برنامه را به PLC نمایندگی زیمنس بفرستیم.
از محیط HW Config می توانیم اطلاعات سخت افزاری را به PLC زیمنس بفرستیم یا از آن بگیریم.
از Simatic Manager می توانیم کل اطلاعات Station شامل پیکربندی سخت افزار و برنامه ها را به PLC زیمنس بفرستیم یا از آن بگیریم.
آیکن Download بصورت       ارتباطات Online در اتوماسیون صنعتی زیمنس ایران 4      و آیکن Upload بصورت      ارتباطات Online در اتوماسیون صنعتی زیمنس ایران 5       در Toolbars برنامه ها نیز موجود است. کنترل زیمنس

با عضویت در خبرنامه از آخرین مطالب مطلع شوید.