سیگنال های مختلف آنالوگ زیمنس

ارسال شده در تاریخ: 01 شهریور 1395چاپ
اشتراک گذاری:
سیگنال های مختلف آنالوگ زیمنس
  • سیگنال آنالوگ از جنس ولتاژ
این سیگنال ها انواع مختلفی بشرح زیر دارند :
  • سیگنال ترمو کوپل زیمنس
سیگنال های ترموکوپل به صورت میلی ولت هستند. برخی از انواع ترموکوپل ها و بازه ی دمای کاری آنها در جدول زیر آمده است :


سیگنال-های-مختلف-آنالوگ-زیمنس


ترمو کوپل از دو فلز غیر همجنس که در یک نقطه به هم متصل شده اند، تشکیل شده است. وقتی این نقطه در محیط گرم قرار گیرد، در دو سر آزاد ترمو کوپل ولتاژ میلی ولت ظاهر خواهد شد.(اتوماسیون صنعتی زیمنس)
اگر هر رشته از کابلی که به  ترمو کوپل زیمنس وصل می شود، همجنس فلز مربوط از ترمو کوپل زیمنس یا به آن نزدیک باشد، بدون هیچ مشکلی می توان از سیگنال زیمنس استفاده کرد، ولی اینکار به صرفه نیست زیرا کابل از جنس فلز ترمو کوپل گران قیمت خواهد بود. حال، اگر از کابل مسی استفاده کنیم، مشکل این است که مانند شکل بالا در نقطه ی اتصال کابل به ترمو کوپل دیگر (بدلیل همجنس نبودن دو فلز) تشکیل می شود که در نهایت، منجر به خطا در اندازه گیری می شود. بنابراین، ناچار هستیم از جبران کننده کنترل زیمنس (Compensator) استفاده کنیم. یک روش این است که دما در نقطه ی اتصال کابل به ترمو کوپل (Reference Junction) اندازه گیری شده و از دمای ارسال شده به کارت کم شود. به این کار، جبران سازی داخلی (Internal Compensating) گفته می شود. چون کار جبران سازی داخل کارت انجام می شود این امکان در کارت های آنالوگی که ورودی ترمو کوپل قبول می کنند، پیش بینی شده و می توان آنرا به جبران کننده یا یک ترمومتر مرجع مطابق شکل زیر متصل نمود.
روش اول که در آن از کابل همجنس ترمو کوپل استفاده می شود، جبران سازی بیرونی (External Compensating) نامیده می شود.سیگنال های مختلف آنالوگ زیمنس

نمایندگی زیمنس (کنترل زیمنس)، آماده ارائه خدمات پروژه ای در ایران

با عضویت در خبرنامه از آخرین مطالب مطلع شوید.